فهرست
صفحه اصلی
آرشیو
لینکستان
تماس با ما

موضوعات
روشهای موفقیت
موفقیت فردی
زندگینامه افراد موفق
داستانهای شیوانا

لینک دوستان
? تالار گفتگو مشاوره و روانشناسی
مردمان - پورتال جوانان ایرانی
بزرگترین سایت تفریحی ایرانیان
بزرگترین باکس فارسی
پروژه و مقاله زیاد و رایگان
دریافت جدیدترین نرم افزارها
سایت تخصصی موبایل
سرویس وبلاگ رایگان سپهر
هاست و دامنه برای وبلاگ
خدمات هاستینگ و دامنه
فتوبلاگ رایگان
دانلود موزیک
تبلیغات رایگان هاست و دامنه قالب وبلاگ
وضعیت یاهو رتبه سنج گوگل

مطالب سایت
  همانی هستید که فکر می کنید

اگر می خواهید دنیایی که در آن زندگی می کنید به همان شکلی که آرزو می کنید باشد، پس دنیای شما به همان شکل آفریده می شود. اگر معتقدید پیشامدها آن شکلی که آرزو می کنید خواهند بود ، پس اتفاقات به همان صورت رخ خواهد داد . اگر معتقدید پیشامدها شکل زندگیتان را تعیین می کنند، همیشه قربانی باقی می مانید. قربانی بودن فواید دارد و راحت هم هست! چون همیشه کسانی اطرافتان هستند که از شما حمایت کنند یا برایتان تأسف بخورند. حالا فکر کنید چه اتفاقی می افتاد اگر در زندگی نقش قربانی را بازی نمی کردید؟ دنیا چه مشکلی پیدا می کرد اگر زندگی را با تمام جنبه هایش می پذیرفتید و هر روز با طلوع آفتاب، امواج درخشان حیات را از خود ساطع می کردید؟

اثر کیفیت تصمیم گیری بر زندگی

شما به دلیل انتخاب هایی که در زندگی انجام داده اید در جایگاه کنونی تان قرار دارید. اگر امید دارید آینده بهتر از گذشته باشد، لازم است انتخاب های بهتری انجام دهید. آیا در دریایی از وام و بدهی غرق شده اید؟ قرار گرفتن در چنین وضعیتی چه احساسی دارد؟ من در این موقعیت بوده ام و می دانم احساس خوبی نمی توان داشت. به هر حال اگر دنبال کمک هستید آن را فقط نزد خودتان پیدا می کنید. کافی است تصمیم بگیرید و عمل کنید. برداشتن اولین گام به سوی بهبود وضعیت ، سخت است. ولی همین قدم ، بهبود را به دنبال می آورد. اگر تصمیم بگیرید و اولین قدم را بردارید، یعنی پشتکار دارید و دوام می آورید.

زندگی شما چطور می گذرد؟ آیا امور مادی و دنیوی تمام آن را فرا گرفته؟ آیا می توانید خود را از انبوه جمعیت کنار بکشید و مستقل باشید؟ برای روزنامه خواندن چقدر وقت می گذارید؟ اصلاً مطالعه می کنید؟ آیا از روند امور راضی هستید؟ وضعیت شغلی تان چطور است؟ شما می توانید در مورد این مسائل تصمیم بگیرید.

 

روز جدید را متفاوت شروع کنید

خورشید هر روز طلوع می کند. خورشید در مورد زندگی شما چیزی نمی داند. همان کاری را در پیش می گیرد که فرض است هر روز انجام دهد. تصور کنید اگر خورشید مثل شما بود چه اتفاقی می افتاد؟ آیا هر روز طلوع می کرد و جهانی از زیبایی به وجود می آورد؟ شما خورشید نیستید ولی برخلاف خورشید قدرت انتخاب دارید. فقط خودتان قادرید نحوه گذران هر روز را تعیین کنید. اگر در آن روز به دنبال موضوعات منفی هستید، انتظار آنها را هم بکشید. چون پیش می آیند. اگر از روزی که سپری می کنید، ساعاتی هیجان انگیز و توأم با چالش را طلب می کنید، تمام اینها به شما داده می شود. چون خودتان آنها را فرا می خوانید. مثل اسب مسابقه ای که آموزش دیده و به محض باز شدن دروازه ها به جلو می جهد، فکر شما هم باید چنان قدرت تطبیقی با شرایط پیدا کند که به محض زنگ زدن ساعت، آماده مواجهه با روز نو باشید.


رویارویی خوب است

اگر هنگام برخورد با شرایطی که شما را دچار رنجش و زحمت می کند، سخت ترین انتخاب زندگیتان را انجام دهید زندگی بهتری در پیش خواهید داشت. آیا اطرافیان از موضوعاتی صحبت می کنند که نمی خواهید بشنوید؟ به حرفهایشان گوش دهید. آنها سعی دارند کمک کنند. همین اصل را در قبال جریاناتی که ناراحتتان می کنند، در پیش بگیرید. در صورتی از برخورد با این پیشامدها پیروز و موفق بیرون می آیید که در واقع بر آنها مسلط شوید و در نوع برخورد مهارت پیدا کنید؛ راه دیگری وجود ندارد.

اما به هر حال شما ساخته و پرداخته گذشته تان هستید. برای ساختن آینده ای درخشان تر چه کاری می توانید انجام دهید؟ یک دسته کاغذ و قلم مقابلتان قرار دهید. حالا اسم خودتان را روی کاغذ بنویسید. این کار به نظر احمقانه می رسد. اما می خواهیم به نظریه ای برسیم. شما توانستید تصمیم بگیرید و اسمتان را روی کاغذ بنویسید. بنابراین چه چیزی شما را از حمله به مشکل بزرگتر باز می دارد؟ هیچ اجباری در نوشتن نامتان روی کاغذ وجود نداشت. در واقع ترس از نتیجه کار است که شما را از حل مشکلات باز می دارد. اما نکته خنده دار این است که انجام ندادن کاری به خاطر ترس، به طور اتوماتیک نتیجه بدتری به بار می آورد. بنابراین انجام کار، یگانه راه طبیعی مواجهه با مشکل است. حالا موضوعی را که تاکنون شما را بیش از هر چیزی رنجانده ، یادداشت کنید. سپس اولین کاری را که می توانید برای اصلاح و حل مشکل انجام دهید بنویسید و به آن عمل کنید. می بینید که این کار به آن سختی که تصور می کردید، نبود.

        موضوع: @name     نویسنده: محمد بهبودی 0 نظر  

آخرین مطالب
» حمل تحمل
» چگونه اعتماد به نفس بالایی داشته باشیم ؟
» The Secret
» وقتی با شکست روبرو می شوی ...!
» خود را دست کم نگیرید
» رویاهایتان را آشکار کنید
» تصویر ذهنی خوبی از خود بسازید
» انسا‌ن‌های بزرگ، اراده می‌کنند
» ایستادگی ویژگی مشخص موفقیت برایان تریسی
» استقامت، رمز پیروزی است
» هفت راه کاشتن بذر آرامش و سعادت در ذهن
» در جاده موفقیت!
» زندگی ات را شارژ کن
» چگونه فردی موفق محسوب شویم
» همانی هستید که فکر می کنید
» ده کلید برای تقویت روحیه
» راه های موفقیت برای زنان خانه دار
» گریه کنید تا سالم بمانید !!
» چگونه از عقاید احمقانه بپرهیزیم ؟؟؟
» اسرار موفقیت
» نکاتی که امیدوارم فراموشش نکنیم
» عذرخواهی
» با موفقیت مقاصدتان را دنبال کنید
» افتتاح وبلاگ

آرشیو
خرداد 1388
اردیبهشت 1388
فروردین 1388
بهمن 1387
مرداد 1387
تیر 1387

لینکستان
روانشناسی و مشاوره عشق
هاست و دامنه
طراح حرفه ای قالب وبلاگ
آرشیو لینکهای روزانه

بخش ویژه
تعداد بازدیدکنندگان : 36141

rss


designed by: parstheme.com , all rights reserved

http://seaside.blogsky.com

http://seaside.blogsky.com

http://seaside.blogsky.com

موفقیت نامحدود

موفقیت نامحدود

موفقیت نامحدود

@description چیزی در این کره خاکی وجود ندارد که نتوانید آن را بدست آورید، کافی است در ذهن خود این حقیقت را بپذیرید که میتوانید

موفقیت نامحدود

قالب پرشین وبلاگ

قالب بلاگ اسکای

قالب وبلاگ

free template blog